TJ Sokol Rozsochatec

Vítejte na internetových stránkách věnovaných rozsochateckému fotbalu.

Aktuální informace

Bolest okresního fotbalu? Rozhodčí!

   Proč to dělají? Baví je kazit fotbal, nebo je to prostě proto, že neovládají pravidla? O kom je řeč? Fotbaloví rozhodčí na Havlíčkobrodsku. Včera jsme hráli doma s Velkou losenicí. Souboj týmů ze špičky čtvrté třídy přinesl pohledný fotbal, který měl jen jedinou vadu. Jakou? Rozhodčího Boudu. Už ve třetí minutě správně vyloučil jednoho z našich obránců. O červené kartě nebylo pochyb, ale zákrok dva metry před šesnáctkou posodil z třiceti  metrů jako penaltový! Jak to mohl vidět? Ptal sem se ho stejně...........Odpověd? Jen gesto "jdi pryč". Pomezní, ikdyž laik, mu jasně ukazoval, že faul byl před vápnem. Marně. Nařízená penalta pak hrubě ovlivnila celý zápas a to nemluvím o další spoustě nepřesností, faulů, odpískaných navíc a naopak faulů neodpískaných vůbec. Prostě hrůza! Mohl bych si říct, ža pan rozhodčí Bouda neměl svůj den, to se samozřejmě stává, ale pískal nás loni třikrát a ze všech zápasů udělal stejnou grotesku. A není to jen on. Jemu podobnými se rozhodcovský sbor jen hemží! Připadá mi, že páni rozhodčí si dělají co chtějí a nikdo je za to není schopný potrestat. Hráč dostane červenou kartu a pěkně na tvrdo si to odsedí, ať už ji dostal oprávněně nebo ne. Rozhodčí? Ať zápas sku........., jak sku........., příští týden už vesele ku.......... další.

   Samozřelmě se to netýká všech rozhodčích, spousta jich píská s grácií, v klidu a s citem pro hru. Minulý týden nás v Keřkově pískal pan rozhodčí Boščacký. Samozřejmě se dopustil nějaké drobné nepřesnosti, ale utkání zvládl v pohodě a bez problému, i když bylo daleko vypjatější než to včerejší.

   Co napsat závěrem? Snad jen: páni rozhodčí, prosím, nekazte nám okresní fotbal!

Jaroslav Holubec

Žádné komentáře
 
Neoficiální stránky TJ Sokol Rozsochatec. Webmaster Jaroslav Holubec. Náměty a připomínky zasílejte na email jaroslav.holubec@seznam.cz